تقدیر از خانواده هایی که توانستند در سخت ترین لحظات زندگیشان با اتخاذ درست ترین تصمیم نجات بخش زندگی دیگران باشند علاوه بر یک وظیفه که بر عهده جامعه و بخصوص ارکانهای فرهنگ ساز در زمینه فراهم آوری اعضای پیوندی می باشد می تواند موجب ارتقای آگاهی مردم و تشویق آنان به این عمل انسانی شود.
با چنین اهداف والایی از سال 1383 بانیان جشن نفس که در آن زمان در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری تهران مستقر بودند توانستند زیر نظر جناب آقای دکتر ولایتی ریاست محترم بیمارستان و با حمایت بیمارستان و سایر ارگان ها بطور داوطلبانه گوشه ای از بار این مراسم را به زیبایی بلند می کردند برای 10 سال متمادی مراسم بزرگداشت پیوند اعضا را تحت عنوان جشن نفس برگزار نمایند.

زمان مراسم

 نظر به دشواری تصمیم بزرگ اهدای عضو برای خانواده و بخصوص برای مادران عزیزان مرگ مغزی، زمان مناسب برای تقدیر از این خانواده ها و بزرگداشت پیوند اعضا روز مادر (تولد حضرت فاطمه زهرا) انتخاب گردید که با گردش ماه قمری نسبت به سال شمسی به تدریج به ابتدای سال نزدیک شد. لذا با توجه احتمال همزمانی این مراسم با ایام نامناسب سال نو تصمیم گرفته شد به مناسبت تاسیس انجمن، مراسم سال دوازدهم و سیزدهم در ایام با سعادت عید غدیر خم در مهر ماه برگزار گردد تا در آینده بتوان زمان مناسب و نسبتاً ثابتی مانند  31  اردیبهشت را به عنوان روز ملی اهدای عضو برای برگزاری آن انتخاب نمود. 

مدعوین جشن

میهمانان همیشگی جشن نفس خانواده های اهدا کننده اعضای افراد مرگ مغزی، بیماران پیوند شده، تعدادی از بیماران نیازمند پیوند اعضا، تیم های اهدا و پیوند اعضای کشور، هنرمندان و ورزشکاران بنام کشور، وزیر محترم بهداشت و معاونین محترمشان و تعدادی از نمایندگان هیات دولت، وزرا و نمایندگان محترم مرتبط مجلس شورای اسلامی می باشند.

آقای غلامی

آقای غلامی