کارت اهدای عضو یکی از بزرگترین نمادهای فرهنگی در زمینه ارتقای فرهنگ اهدای عضو می باشد. از زمان راه اندازی واحدهای فراهم آوری اعضای پیوندی در کشورمان، مراکز مختلفی شروع به ثبت نام و صدور کارت اهدای عضو نمودند.

تقاضای کارت اهدای عضو از طریق انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان فارس

آدرس سایت: http://www.kf-fars.ir/gift/index

در شیراز نیز انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی مسئولیت این مهم را تاکنون بعهده گرفته است. و مراجعین از طریق سایت این مرکز و یا با مراجعه حضوری می توانند جهت دریافت کارت اهدا عضو خود اقدام نمایند.

تقاضای کارت اهدای عضو در بیمارستان پیوند اعضا ابوعلی سینا

متقاضیان محترم می توانند با مراجعه حضوری به واحد "روابط عمومی و امور بین الملل" واقع در طبقه هفتم بیمارستان جهت ثبت نام و دریافت کارت اهدا عضو اقدام نمایند.

تقاضای کارت اهدای عضو از طریق وب سایت انجمن اهدای عضو ایرانیان

آدرس سایت: https://ehda.center/fa/organ_donation_card

انجمن اهدای عضو ایرانیان نیز از زمان راه اندازی واحدهای فراهم آوری اعضای پیوندی در کشورمان، جز مراکزی بود که اقدام به ثبت نام و صدور کارت اهدای عضو نمود. در روزها و ماه‌های اول تعداد ثبت نام به بیش از 100 نفر در ماه نمی رسید، اما با شروع تبلیغات فرهنگی و برگزاری جشن نفس، تعداد بیشتری از مردم نیک اندیش سرزمینمان با این امر مقدس آشنا شدند و تعداد افراد متقاضی کارت اهدای عضو به بیش از 500 نفر در روز رسید... تقاضای دریافت کارت اهدای عضو روز به روز بیشتر شد، به اندازه ای که مدت زمان دریافت کارت اهدای عضو برای هر فرد به بیش از 5 ماه رسید. باتوجه به اینکه کارت اهدای عضو صرفاً نشان دهنده رضایت قلبی هر شخص برای اهدای عضو در زمان مرگ می باشد و جنبه‌‌ی قانونی ندارد؛ لذا انجمن اهدای عضو ایرانیان بر آن شد تا سامانه ای راه اندازی کند که مدت زمان دریافت کارت را به طرز چشمگیری کاهش دهد تا انتظار رسیدن این کارت، مردم ایثارگر میهن عزیزمان را آزرده خاطر نسازد.

با توجه به مسائل فوق و همچنین پیرو تاکید مقام محترم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ابداع روشی برای ثبت نام و صدور آنی کارت اهدای عضو در دستور کار این وزارت قرار گرفت و نتیجه تمامی بررسی ها، سامانه ای است که پیش روی شما می باشد. در این سامانه کد ملی هر فرد به صورت آنلاین کنترل شده و در صورتیکه اطلاعات مطابق کارت ملی وارد شده باشد، کارت اهدای عضو صادر شده و متقاضی می تواند همان لحظه کارت خود را ذخیره و چاپ نماید.

اطلاعات داوطلبین دریافت کارت بلافاصله وارد سامانه کشوری کارت اهدای عضو شده و در آن ذخیره می گردد. لازم به ذکر است این سامانه از طریق کلیه بیمارستان های کشور قابل دسترسی بوده و امکان جستجوی نام افراد مرگ مغزی بستری در این بیمارستان ها وجود دارد.

امید است با راه اندازی این سامانه قدمی هرچند کوچک برای ارتقای فرهنگ مقدس اهدی عضو و نجات جان بیماران نیازمند به پیوند اعضا برداریم...

لطفا به نکات زیر توجه داشته باشید:

- عزیزانی که برای دریافت کارت اهدای عضو از طریق سامانه ehda.ir یا سامانه های مشابه ثبت نام کرده اند، توجه داشته باشند که جهت پیگیری کارت خود لازم است به همان سامانه مراجعه کنند.

- داوطلبانی که در سامانه های دیگر ثبت نام نموده و از طریق این سامانه ها و یا از طریق مراجعه به هر یک از واحدهای فراهم آوری کشور یا ارگان های دیگر کارت دریافت نموده اند همچنین می توانند برای ثبت اطلاعات خود در سامانه www.ehda.center نیز اقدام نمایند تا اطلاعات آن ها در سامانه مرکزی نیز ثبت شده و از تمام کشور قابل دسترسی باشد.

- در صورتی که علاوه بر ثبت اطلاعات خود در سامانه مرکزی اهدای عضو تمایل دارید کارت اهدای عضو را نیز دریافت نمائید، می توانید کارت خود را بلافاصله پس از تکمیل اطلاعات پرینت گرفته و کارت پرینت شده را پرس کرده و استفاده نمایید.

درصورتی که قبلاً در این سامانه ثبت نام کرده اید، جهت ویرایش اطلاعات شخصی و یا چاپ مجدد کارت خود برروی دکمه ورود به سامانه کلیک نمائید، در غیر اینصورت جهت ثبت نام و دریافت کارت اهدای عضو خود برروی دکمه ثبت نام کارت اهدای عضو کلیک کنید.

من به مرگی فکر می کنم که زندگی هدیه می دهد .یب